Ziyaretçi vizesine genellikle Kanada turist vizesi denir. Kanada’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize sahibi olması gerekmektedir. Kanada turist vizesi hakkında merak ettiğiniz soruları yanıt almak için bu yazıyı sonuna kadar okumanızı öneririz.

  • Turist vizesi başvuruları şu an online olarak gerçekleştirilmektedir.
  • Kanada’ya havayoluyla girmeden önce önlemler sebebiyle Corona Virüs Testini yaptırmanız gerekmektedir.
  • Kanada’ya geldiğinizde 14 günlük karantina planınız olmalıdır . Herhangi bir semptomunuz olmasa bile bu zorunludur.

Kanada turist vizesi nedir ?

Kanada Turist vizesi, Kanada ziyaretçi vizesi veya Geçici İkamet Vizesi (TRV) olarak da bilinir ve pasaporta yerleştirilen resmi bir belgedir. Kanada vize ofisi tarafından düzenlenen bu belge, kişinin Kanada’da geçici olarak ziyaretçi olarak ikamet etme şartlarını yerine getirdiğini kanıtlar. Ülkede elde edilemediği için TRV’nin Kanada’ya gelmeden önce edinilmesi zorunludur.

Vize başvurusu

Kanada vizesi başvuru formu İngilizce veya Fransızca doldurulmak zorundadır. Türkçe gerçekleştirilen başvurular kabul edilmezler. Aynı zamanda elle doldurulan başvuru formları kabul edilmez.

Başvuru formu çoğunlukla seyahat amacınıza yönelik sorulardan oluşmaktadır. IMM 5257 genellikle şu soruları içerir: başvuru sahibi hakkında bilgi: ziyaretin amacı ve gezinin planı; sağlık durumu, sabıka geçmişi veya askerlik bilgileri gibi sorulardan oluşmaktadır. Vize başvuru formunda sorulan tüm sorular eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmak zorundadır. Kanada vize başvuru doldurulduktan sonra imzalanmalıdır.(İnternet üzerinden vize başvurusu yapılması durumunda başvuru formunun yazdırılması ve imzalanması gerekmez. PDF formatında kaydedilmeli ve daha sonra hesabınıza elektronik olarak eklenmelidir). Başvuru formunun tüm sayfaları, barkodu içeren sayfalar dahil, hatasız olarak yazdırılmalıdır. Yaşına bakılmaksızın gezideki her katılımcı için ayrı başvuru formu doldurulur.

Bu da ilginizi çekebilir: Kanada Göçmenlik

Kanada turist vizesi nasıl alınır ?

Vize başvurularında birçok farklı aşamada vardır. Vize başvuru formlarının doldurulması, gerekli evrakların hazırlanması ve biyometrik işlemler gibi birçok süreç vardır.

  • Başvuru Formunun Doldurulması: Kişinin seyahat amacına uygun olarak vize başvuru formu doldurulmalıdır. Girilen bilgiler eksiksiz ve doğru yanıtlanmalıdır. Sizde vize sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Evrakların Hazırlanması: Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine talep edilen evraklar göz önünde bulundurularak değerlendirme gerçekleştirilmektedir.
  • Vize Ücretinin Yatırılması: Kanada vize ücreti online olarak tahsil edilmektedir. Kanada vizesi ücreti 185 Kanada Dolarıdır.
  • Biyometrik İşlemler: Kanada vize başvurusunun tamamlanması için İstanbul ve Ankara’daki  Kanada Vize Merkezlerinde parmak izi ve diğer biyometrik işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

Kanada turist vizesi ücreti ne kadar ?

Ücreti 185 Kanada Dolarıdır. Kanada vizesi harç bedeli online olarak tahsil edilmektedir.

Kanada turist vizesi ne kadar sürede çıkar ?

Vize başvurularının sonuçlanmasını etkileyen birçok faktör vardır. Ortalama sonuçlanma süreci 2-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada turist vizesi açık mı ?

Kanada turist vizesi başvuruları açıktır.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun; Kanada Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!