Kanada Quebec eyaletinde eğitim almak isteyen öğrencilerin öncesinde CAQ vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Bu vize başvurusu, Kanada öğrenci vizesi öncesinde gerçekleştirilir.  Bu uygulama sadece Quebec’de 6 aydan daha uzun süreli eğitim almak isteyen öğrenciler için geçerlidir.

Kimler CAQ Vizesine Başvurmalıdır ?

QUEBEC eyaletinde 6 ay ve 6 aydan daha uzun süreli eğitim alacak kişilerden CAQ vizesi başvurusu yapmaları talep edilmektedir. Ortalama 2-6 hafta süren bu prosedürün ardından gelen eyalet vizesiyle birlikte Kanada vizesine başvuru gerçekleştirilebilir.

Bu durum sadece Quebec eyaletinde geçerlidir. Diğer eyaletlerde eğitim almak isteyen öğrenciler doğrudan Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilebilir.

CAQ Vizesi Aşamaları

 • CAQ vizesi başvurusu için; Kabul mektubuna sahip olmanız gerekmektedir. Eğer kabul mektubunuz yoksa başvuru işlemi gerçekleştirilemez. Muhakkak dijital versiyonu olmalıdır.
 • Eşlik eden kişi veya kişiler şunlardır: Eş, çocuk ve 1. derece yakınlardır.
 • Programın başlangıç ve bitiş tarihi sistemi girilmelidir.  örnek: Lisans, Doktora derecesi: Maksimum 4 yıl; Yüksek Lisans: Maksimum 2 yıl). Başlangıç ​​tarihi için programların ilk gününü yazabilirsiniz.
 • Yıllık öğrenim ücretleri sisteme girilmelidir.
 • Çoğu durumda bulunduğunuz ülkedeki mali durumunuzu kanıtlayan belgeler gerekmektedir. Banka hesap dökümleriniz ve maddi durumunuzun eğitim maliyetlerinizi karşılayacak olmasıdır.
 • Çevrimiçi başvurunuzu tamamladıktan ve işlem ücretini ödedikten sonra, Quebec Göçmenlik Bürosu’na göndermeniz gereken destekleyici belgelerin kişiselleştirilmiş bir kontrol listesini elde edeceksiniz.
 • Destekleyici belgeleri Quebec Göçmenlik Bürosuna posta yoluyla (kontrol listesinde verilen adres) veya kontrol listenizdeki talimatlara göre elektronik olarak gönderme seçeneğiniz olacaktır.
 • Kontrol listesi, destekleyici belgelerinizi Arrima çevrimiçi sistemini kullanarak elektronik olarak Quebec Göçmenlik Bürosu’na nasıl göndereceğiniz konusunda talimatlar sağlayacaktır.
 • Destekleyici belgelerinizi posta ile gönderecekseniz , başvurunuzu ve kişiselleştirilmiş kontrol listesini yazdırmalısınız.
 • Belge kontrol listenizle birlikte imzalamanız gereken bir Beyanname ve taahhüt formu alacaksınız . Quebec’te bir öğrenci olarak saygı göstermeniz gereken yükümlülüklerinizi açıklayan formu dikkatlice okumanız çok önemlidir . Destekleyici belgelerinizi elektronik olarak gönderecekseniz, yine de bu Beyannameyi yazdırmanız , imzalamanız ve ardından tarayıp pdf olarak kaydetmeniz gerekecektir .
 • Belgelerinizi Quebec Göçmenlik Dairesine göndermeden önce tarayın ve bir kopyasını kaydedin. Bunları kayıtlarınız için saklayın. * Ayrıca bu belgelerden bazılarını doğrudan öğrenim izni başvurunuza yükleyeceksiniz.
 • Kontrol listesinde belirtildiği zaman orijinal belgeleri ekleyin . Mali kapasite kanıtını sunmanız gerekiyorsa, bu belgelerin asıllarını veya fotokopilerini gönderebilirsiniz.
 • Kontrol listenizde mali kapasite kanıtı talebi varsa , siz – veya mali vasileriniz (ebeveynler veya sizi destekleyenler) – ilk yılınız için öğrenim ücretinizi ve ücretlerinizi ve geçim masraflarınızı karşılayabileceğinizi/karşılayabileceklerini teyit etmelisiniz . çalışmalar . ( ABD hükümeti yardımı için başvuruyorsanız, yardım başvurunuzun bir nüshasının yeterli olmayacağını lütfen unutmayın: verilen yardımın onayı gerekecektir.)
 • Eğer reşit değilseniz ve 17 yaşın altındaysanız, ek belgeler sağlamanız gerekecektir . Eğer veliniz Öğrenci Dekan Yardımcısı olacaksa, lütfen web sitemizdeki talimatlara bakın .
 • Belgelerinizi postayla gönderecekseniz , size bir takip numarası sağlayan bir posta dağıtım hizmeti kullandığınızdan emin olun (belgeleri izlemek ve alındıklarına dair kanıtları almak için).
 • Belgelerinizi elektronik olarak gönderecekseniz , Quebec Göçmenlik Bürosu , bunun nasıl yapılacağını açıklayan bir eğitim videosu (yalnızca Fransızca mevcuttur) oluşturmuştur. Ayrıca öğrencilerin teknik sorular sormak için kullanabilecekleri bir web formu da vardır.
 • Zaten gerektiğini Göç Quebec onların destekleyici belgeleri gönderilecek öğrenciler değil online sistem (Arrima) aracılığıyla destekleyici belgeleri yeniden gönderin.
 • CAQ başvurunuz onaylandıktan sonra, çevrimiçi CAQ portalınızda bir elektronik onay mektubu (pdf formatında) alacaksınız. Öğrenim izninize başvurmak için bu elektronik mektubu kullanabilirsiniz. Öğrenim izninize başvurmak için orijinal / basılı CAQ sertifikasını postayla almayı beklemenize gerek yoktur.
 • Ayrıca postayla iki orijinal CAQ alacaksınız (başvuruda belirtildiği gibi posta adresinize). CAQ belgesinin bir basılı kopyası Kanada Göçmenlik Bürosu için olacaktır ve seçerseniz elektronik onay mektubu yerine çalışma izni başvurunuzla birlikte gönderebilirsiniz. Diğer basılı kopya kayıtlarınız için olacaktır.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun, Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!