Kanada üzerinden farklı ülkelere seyahat edecekseniz muhakkak Kanada transit vizesi sahibi olmanız gerekmektedir. Transit vize uygulaması sadece havayolu ile seyahat edecekseniz geçerlidir. Karayolu ya da denizyolu ile seyahat edecekseniz transit vize uygulamasından yararlanamazsınız. Aynı zamanda transit vize uygulaması kapsamında havalimanından çıkış yapamazsınız.

Kanada transit vize başvurusu hakkında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Bu soruları sizin için yanıtlayacağız. Transit vize başvurusu yapmak ve merak ettiğiniz sorulara yanıt almak için bizimle şimdi iletişime geçin!

Kanada Transit Vize Başvurusu

Sanılanın aksine transit vize uygulaması, Kanada turist vizesi kadar kapsamlı değildir. Vize başvurusu yapmak için seyahat edeceğinizi kanıtlayan belgeler ve gerekli başvuru formu doldurularak vize başvurusu gerçekleştirilir. Bu sürecin ardından ortalama 2-4 hafta arasında vize başvurunuz sonuçlanacaktır.

  • Pasaport,
  • Vize talep dilekçesi,
  • Vize başvuru formu, (El ile doldurulan formlar kabul edilmez!)
  • Satın alınmış uçak bileti,
  • 2 adet biyometrik fotoğraf,
  • Talep edildiği takdirde maddi durumunuzu gösteren belgeler,

Evraklar normal vize başvurusuna oranla çok daha azdır. Ancak eksik ya da hatalı vize başvurusu yaptığınız takdirde olumsuz sonuçlanacaktır. Merkezimizle birlikte Kanada Konsolosluğunun istediği düzende başvurunuzu gerçekleştiriyoruz!

Kanada Transit Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır ?

Hangi dönemde vize başvurusu yaptığınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Yaz aylarında bu süre uzarken, kış aylarında çok daha hızlı vize yanıtı verilmektedir. Ortalama sonuçlanma süresi 2-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Bu yüzden eğer Kanada üzerinden seyahat edecekseniz muhakkak belirtilen süreden önce başvurunuzu gerçekleştirmekte fayda var.

Sıkça Sorulan Sorular

Vize başvuru süreci hakkında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Kanada Göçmenlik Merkezi olarak merak ettiğiniz soruları sizin için yanıtlayacağız.

Kanada transit vize ücreti ne kadar ?

Kanada transit vize harç ücreti 85 Kanada Dolarıdır.

Kanada transit vize sahibi olmak zorunda mıyım ?

Eğer Kanada üzerinden farklı bir ülkeye seyahat edecekseniz; Kanada transit vizesi sahibi olmak zorundasınız. Bu uygulama sadece havalimanlarını kullanacak olan kişiler için geçerlidir.

Transit vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilir mi ?

Kanada Konsolosluğunun istemediği biçimde ya da seyahatinizi kanıtlayamıyorsanız vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Vize Başvurunuzu Bir Bilene Sorun; Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun, Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!