Eğitim ve yaşam açısından sayısı avantajı öğrencilere sunan Kanada eğitim programları, dünya’nın en iyi eğitim sistemiyle kişilere eğitim vermektedir. Oldukça geniş ve kişinin önüne birçok fırsat sunan programlarının birçok avantajı vardır.

Ekonomik eğitim programları sunuyor olması en önemli avantajıdır. Kanada eğitim programlarına güvenle başvurmak için alanında uzman danışmanlarımızla ŞİMDİ İLETİŞİME GEÇiniz!

Kanada’da eğitim ve yaşama dair merak ettiğiniz soruları Türkan İbiş İNCE aktarıyor.

Kanada Eğitim Programlarını Nelerdir ?

Kanada sadece dünya’nın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olmanın yanı sıra dünya’nın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilmektedir.

Kanada Lise Eğitimi: Kanada liseleri devlet ve özel okullar olarak ikiye ayrılmaktadır. Kanada vatandaşlarının %91’i devlet liselerini tercih etmektedir. Kanada liseleri,Kanada vatandaşlarına ücretsiz yabancılara ücretlidir. Ücretler bölge,eyalet ve okullara göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir rakam söylemek mümkün değildir, her bütçeye uygun eğitim mevcuttur.

Kanada dil okulları neden tercih ediliyor ?

Kanada Dil Okulları: Dünya’nın her noktasından öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. 4 haftadan başlayan sürelerle İngilizce veya Fransızca eğitimi alabilmektedirler. Süreler esnektir. Özellikle Amerika veya İngiltere dil okullarına nazaran çok daha ekonomik fiyatlara sahiptirler. En sık tercih edilen Kanada eğitim programları arasında yer almaktadır.

Kanada kolejleri neden tercih ediliyor?

Kanada Kolejleri: 2-3 veya daha kısa süreli, mesleki eğitim ağırlıkla eğitimler vermektedir. Eğitim aldığınız süre boyunca yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız. Ardından göçmenlik ve vatandaşlık başvurusu yapma hakkına sahipsiniz.

En iyi Kanada üniversiteleri;

Kanada Üniversiteleri: En sık tercih edilen eğitim programları arasındadır. Herhangi bir sınava girmeden kayıt olabilirsiniz. Kanada üniversitelerinin ücretleri, Türkiye’deki özel üniversite ücretleriyle neredeyse aynıdır.

Kanada Yüksek Lisans Programları: Tezli ve tezsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Eğitim aldığınız süre boyunca yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız. Ardından göçmenlik ve vatandaşlık başvurusu yapma hakkına sahipsiniz.

Kanada eğitim programlarına başvurularınızı merkezimiz üzerinden hızlı ve güvenle gerçekleştirin ! Detaylı bilgi sahibi olmak için iletişime geçebilirsiniz.